ekhtesasi
13 مرداد 1401 - 13:18

امدادرسانی به بیش از ۱۱هزار نفر سیل زده توسط امدادگران و بالگرد جمعیت هلال احمر در کهگیلویه وبویراحمد

سرپرست جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از امداد رسانی به ۲ هزار و۷۶۷خانوار سیل زده در استان خبر داد .

با همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و استقرار بالگردهای امدادی به عشایر مناطق صعب العبور کهگیلویه و بویراحمد امدادرسانی شد.

فلاحی دوست در گفت و گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: با توجه به از بین رفتن راه ها و جاده های منتهی به مناطق عشایری و به خصوص مناطق صعب العبور کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور دو فروند بالگرد در استان مستقر و با ۴ سورتی پرواز اثر مطلوبی در تسریع ارسال و انتقال اقلام امدادی به این مناطق داشتند.

وی بیان کرد: امدادرسانی و فعالیت‌های امدادگران مورد لطف و حسن نظر مردم و اصحاب رسانه بوده و از صبوری مردم در تحمل سختی ها و کمک به نیروهای امدادی در توزیع اقلام و همکاری اصحاب رسانه جهت پوشش اخبار و اطلاع رسانی به موقع در خصوص هشدارها که سهم بسزایی در کم کردن آسیب ها (به ویژه عدم وجود آسیب های جانی) داشتند تقدیر و تشکر می کنم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تا رسیدن به حالت پایدار و عادی و پایان فعالیت این موج بارشی در کنار هم استانی ها خواهیم بود.

فلاحی دوست بیان کرد: در یک هفته گذشته و همزمان با وقوع سیلاب ها و گرفتگی ها در سراسر کهگیلویه و بویراحمد تاکنون تعداد ۲۳۰ نفر از امدادگران و نجاتگران این جمعیت در قالب ۴۶ تیم، عملیات امداد و نجات و با استفاده از دو فروند بالگرد و ۳۲ خودروی امدادی با توزیع یکهزار و ۳۵ تخته موکت، یکهزار و ۵۴۵ تخته پتو،۷ هزار و ۹۶۷ کیلوگرم نایلون، ۲هزارو ۸۴۷ بسته مواد غذایی، ۶۴۰ کیلوگرم برنج، ۴۰ دستگاه والور، ۲۰ ست ظروف، ۱۴۰ مورد اقلام متفرقه را خوزیع کرده است.

وی افزود:در همین مدت اسکان ۴۱۵ نفر در اماکن امن،۱۳۷ مورد تخلیه آب گرفتگی، ۲۳ مورد رهاسازی خودرو به قریب ۱۱ هزار و ۶۸ نفر( ۲۷۶۷ خانوار ) امدادرسانی انجام شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: سامان هنوز در حال فعالیت است و تا اطلاع رسانی هواشناسی و مدیریت بحران استان مبنی بر خروج این سامانه احتیاط لازم توسط مردم کهگیلویه و بویراحمد اتخاذ شود و از حاشیه رودخانه ها و مسیل فاصله گرفته و موجبات سلامتی و امنیت خود را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 532362