ekhtesasi
14 مرداد 1401 - 14:27

2 کتابخانه جدید در سمنان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از راه‌اندازی دو کتابخانه عمومی جدید در روستای خیرآباد و منطقه مسکن مهر سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در دیدار با فرماندار شهرستان سمنان با هدف بررسی وضع کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان اظهار کرد: در شهرستان سمنان، هفت باب کتابخانه عمومی مشغول فعالیت است که کتابخانه مرکزی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز فرهنگی استان با طیف وسیعی از خدمات فرهنگی و کتابخانه‌ای جزو این مجموعه محسوب می‌شود و به مردم شهرستان خدمات ارائه می‌کند.

وی با اشاره به اهداف مشترک اداره کل کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها برای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، افزایش تعامل سازنده دو مجموعه را موجب رخدادهای خوب فرهنگی در استان دانست.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: حمایت شهرداری‌ها با پرداخت به‌موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها و مشارکت در ساخت و راه‌اندازی کتابخانه‌ها به‌ویژه در مناطق کمتر برخوردار، بی‌تردید موجب رشد سطح فرهنگ عمومی جامعه شده و شهرداری‌ها را در رسیدن به اهداف پیش‌بینی‌شده در حوزه حقوق شهروندی و اجتماعی یاری‌رسان خواهد بود.

طاهریان اظهار کرد: پیرو تقاضای مسؤولان و مردم روستای خیرآباد به‌عنوان پرجمعیت‌ترین روستای شهرستان سمنان و همچنین منطقه مسکن مهر با توجه به تراکم جمعیت و عدم وجود کتابخانه در این دو منطقه، احداث هر چه سریع‌تر کتابخانه یکی از ملزومات فرهنگی این دو منطقه به شمار می‌رود که باید با برنامه‌ریزی و همت ایجاد شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان تصریح کرد: کتابخانه‌ها نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی دارند و جذب شهروندان به‌خصوص جوانان به کتابخانه‌های عمومی و درنتیجه نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به نفع جامعه است.

انتهای پیام/74001/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 536457