ekhtesasi
12 مرداد 1401 - 10:07

طرح لایروبی بستر رودخانه های البرز به اجرا درآمد

کرج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: پس از پاکسازی مناطق سیل زده از گل و لای ، شاخ و برگ های آورده شده از سیلاب ، طرح لایروبی بستر رودخانه های این استان توسط دستگاه های اجرایی متولی به اجرا درآمد.

محمدرضا فلاح نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براین اساس شهرداری ها و دهیاری ها ملزم به همکاری با آب منطقه ای  البرز برای اجرای این طرح شدند.

محمدرضا فلاح نژادوی بیان داشت: همچنین منابع طبیعی نیز ملزم شده تا سازه های آبخیزداری را در طرح ویژه نظارتی خود مورد بازبینی قرار داده و اصلاحات لازم را انجام دهند .

فلاح نژاد گفت: راهداری نیز همسو با این دستگاه های اجرایی وضعیت زیر پل های استان البرز را مورد بررسی و آورده های سیلاب ها اعم از گل و لای ، شاخ و برگ ها را جمع آوری خواهد کرد.

وی یاد آورشد: خسارت های ناشی از سیلاب های اخیر دراستان البرز در حال برآورد است و پس از جمع بندی به سازمان مدیریت بحران کشور برای دریافت اعتبارات لازم ارسال خواهد شد.

طی چند روز گذشته بارش باران موسمی در بیشتر استانهای کشور بویژه استان البرز،  سبب سیلاب و خسارات فراوان جانی و مالی شده است.

سیلاب در استان البرز از پنجشنبه شب ششم  مرداد ماه در شهرستان طالقان نیز روستاهای پراچان، خیکان و ناریان در شهرستان طالقان را دربر گرفت.

سیلاب های طالقان خوشبختانه تلفات جانی نداشت و خسارات مالی بیشتر متوجه خودروهای پارک شده در حریم رودخانه و خانه های اطراف آن بوده است. بر اساس گزارش ها این سیلابها  ابتدا در روستاهای حصیران و مرجان رخ داده و پس از آن  چهار روستای دیگر از جمله مهران و پراچان نیز دربر داشته است.

تخریب ۲ پل ، طغیان رودخانه روستای  کوئین ، حجم بالای گل و لای، سنگ های بزرگ که سبب مسدودی جاده اصلی طالقان شده  از جمله اثرات وقوع سیلاب در شهرستان طالقان بوده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 524699